fbpx

Kurullar

BAŞKAN

Sermet Fındık

Kurucu Başkan

06.06.1958, İstanbul doğumludur, Marmara Üniversitesi İkt. Ve İd. Bil. Fakültesi mezunudur. Tekne ile 1975 yılında tanışmış, tanışıklığı halen devam etmektedir. Sandal-Alamatra-Motoryat’dan sonra 1993’de Yiğit teknesini, ardından Miss Anatolia (DHO-Alesta) ve Kısrak (DHO-Ossa) yatlarını yapmış, 1993 den beri Yat ve Yelken yarışlarına katılmaktadır.

YÖNETİM KURULU (ASİL ÜYELER)

Erhan Özbal

YK Bşk. Vekili

Kurucularımızdan Erhan Özbal, 1972 yılında doğmuştur. Tekirdağ MYO / Elektrik mezunudur. Evli ve iki çocuk babası olan Özbal, 1998 yılında kurduğu Ersel Teknoloji Firmasında GSM ve GSE araçları üretmektedir. Çocukluğundan bu yana denizle iç içe bir yaşantısı olan Özbal aynı zamanda bir siyasi partinin il yöneticisi ve karate antrenörüdür.

Okan Hacıfazlıoğlı

Komodor

1964 Doğumlu, kurucularımızdan Okan Hacıfazlıoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda Branş Amirliği, Genel Sekreterlik, Başkanlık ve Komutanlık görevlerinde bulunmuştur. 1971 Yılından bu yana yelken ve yat sporu ile yarışmacı ve eğitimci olarak uğraşmakta olup ulusal ve uluslararası başarılar elde etmiştir. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 2017 yılında Albay rütbesi ile emekli olduktan sonra Maltepe Üniversitesi- Gemi ve Yat Tasarımı bölümünde öğretim üyeliği görevini icra etmektedir.

Zeynep Bozdoğan

Genel Sekreter

1992 Doğumlu Zeynep Bozdoğan, çocukluğundan beri deniz ile iç içedir. Denizcilik Fakültesindeki öğreniminde, yelken sporuna aktif bir şekilde başlayan kurucumuz, 2011 yılından bu yana yelken yapmaktadır. 2017 yılında Hukuk Fakültesinden mezun olan Avukat Zeynep Bozdoğan, İstanbul Barosuna kayıtlı olarak kurucusu olduğu hukuk bürosunda meslek hayatına devam etmektedir.

Mehmet Zekeriya Özgül

Muhasip

Kurucularımızdan Mehmet Zekeriya Özgül 1958 yılında doğmuştur. Kadıköy / İstanbul’da büyüyen Özgülün deniz tutkusu, gençlik yıllarında Kalamış’ta kiraladığı sandal ile başlamıştır. Halen 40-50 feet yelkenli charter tekneleri ile deniz sevdasını devam ettirmektedir. Özgül için denizde olmak bir yaşam tutkusudur.

Tanju Kalaycıoğlu

Üye

Tanju Kalaycıoğlu, Taka Yat Tasarım ve Yapım Şirketi’nin kurucusu ve sahibidir. İngiltere’deki Southampton Üniversitesi ve Newcastle Üniversitesinde okuyarak gemi inşa yüksek mühendisi olmuştur. Yelkene, babası ve Suadiyeli komşularının kurduğu kulüpte, 1971’de Optimist ile başlamıştır. Yelken Dünyası dergisine kuruluş yılı 1984’ten kapandığı yıl 2018’e kadar çeşitli konularda yazarlık yapmıştır. En küçüğü 2,60 metre, en büyüğü de 72 metreye kadar üretilmiş (kayık, motoryat ve yelkenli) tekne tasarımları vardır. Tasarıma Tuzla’daki ofisinde arkadaşları ile devam etmektedir.

Bora Çak

Üye

Kurucularımızdan Bora Çak, 1982 Belçika doğumludur. Yeditepe Üniversitesi / Lojistik bölümünden mezun olduktan sonra yaklaşık beş yıl Almanya’da Gökbora GMBH’de Genel Müdür pozisyonunda çalışmıştır. 2010 Yılında Türkiye’ye dönen kurucumuz halen Gökbora Uluslararası Nakliyat ve Ticaret A.Ş.’de proje hizmetleri müdürü olarak iş hayatına devam etmektedir.

Serdar Üzgün

Üye

Serdar Üzgün, 1978 yılında İstanbul’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi, Fen / Edebiyat Fakültesi – Fizik Bölümünden mezun olmuştur. 14 yıldır Türkiye’nin önde gelen lojistik firmalarından birinde, bölge müdürü olarak görev yapmakta olan kurucumuz orta derecede İngilizce bilmektedir.  Evli ve 2 çocuk babası olan Serdar Üzgün, Tuzla’da oturmaktadır. İş hayatı dışında ailesi ile birlikte, su altı keşfi ve amatör balıkçılık ile ilgilenmektedir.

Mustafa Sakar

Üye

1979 Doğumlu Mustafa Sakar, 2009 yılından bu yana yelken yapmaktadır. Beyin Cerrahisi uzmanıdır ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Öğretim Üyesidir.

Emre Sunay

Üye

Kurucularımızdan Emre Sunay 1988 yılında İstanbul’da doğmuştur. Sunay, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakultesi mezunudur. Üniversiteden mezun olduktan sonra 8 yıl özel şirketlerde satış yöneticiliği yapmıştır. 2001 Yılından bu yana profesyonel kürek sporcusu olan kurucumuz, özel eğitim kuruluşlarında eğitimlerini tamamladıktan sonra ise spor eğitmeni olarak iş hayatına devam etmektedir.

YÖNETİM KURULU (YEDEK ÜYELER)

Nurettin Çalışkan

Hacıbektaş 1963 doğumlu, İTÜ Gemi İnşaat ve Makine Fakültesi mezunu olup, uzun yıllar A.B.D  de  yaşamış ve ticaret yapmıştır. Bu dönemde Türk-Amerikan İşadamları Federasyonunda çalışmış ve Yurda dönmüştür. Halen Marin sektöründe Distrübitör-Ticaret yapmakta olup, Evli Bir Erkek, bir kız çocuk babasıdır.

Celal Hakkı Babatürk

Kurucularımızdan C. Hakkı Babatürk, 1960 yılında doğmuştur. 1982 Yılında Hacettepe Üniversitesi / Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş, 1991 yılında da Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını bitirerek 28 sene devlet hizmetinde çalışmış ve emekli olmuştur.  Babatürk, halen meslek hayatına özel bir hastahanede devam etmektedir. Yelkenle 2002 yılında tanışmış, 2015 yılında ise kendi özel teknesini alarak önce gezi sınıfında yarışlara katılmış sonrasında ise Türk Karasularında uzun yelken seyirlerine başlamıştır.

Murat Dönmez

Adem Süsler

1957 İstanbul doğumlu Adem Süsler, Kocaeli Üniversitesi / Elektrik Bölümü mezunudur. Balkanlılar Derneği Kurucu Başkanı olan Süsler, bu dernekte uzun yıllar görev yapmıştır. Netaş Northem Elektrik’ten emekli olan Süsler, evli ve iki çocuk babasıdır.

Buğra Yavuz

1980 İstanbul doğumlu Buğra Yavuz, Yıldız Teknik Üniversitesi / Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinden mezun olduktan sonra, gemi inşası sektöründe gemi boyaları alanında temsilcilik yapmaktadır. Doğduğundan beri deniz ve denizcilikle iç içe olan Yavuz, yurtdışındaki çalıştığı dönemde çeşitli yerel ve uluslararası yelken yarışlarında ülkemizi gururla temsil etmiştir. Yavuz aynı zamanda, Beşiktaş JK. Kongre üyesidir.

DENETİM KURULU

Hüseyin Mengi

Asil Üye

1972 Doğumlu, kurucularımızdan Hüseyin Mengi, Türk yat sektörünün önde gelen firmalarından Mengi Yay Yatçılık’ın Yönetim Kurulu   Başkanı’dır. 1983 yılında mesleğe babası Ramazan Mengi’nin yanında başlamış ve aynı mesleğe devam etmektedir. Kurucu üyelerimizden olan Hüseyin Mengi evli ve 3 çocuk babasıdır.

Utkan Güneş

Asil Üye

—- Doğumlu Utkan Güneş, orta ve lise öğretimini TED Ankara Kolejinde tamamlamıştır. Sonrasında İstanbul Teknik Üniversitesi / Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinden mezun olan Güneş halen Tuzla’daki Süper Mühendislik firmasında çalışmaktadır.

Murat Çevik

Asil Üye

1980 İstanbul Doğumlu olan Murat ÇEVİK Deniz Kuvvetleri Komutanlığının çeşitli kara ve yüzer unsurlarında görev aldıktan sonra 2013 yılında Türker Grup şirketine Armatör Temsilcisi olarak özel sektördeki iş hayatına başlamış, şirketin bünyesinde bulunan tersane kimyasal tanker ve özel teknelerden sorumlu olan ÇEVİK küçük yaşlardan bu yana deniz ile iç içe bir hayat sürdürmektedir.

Serda Uzal

Yedek Üye

Almanya-Esslingen 1960 doğumlu Serda Uzal, eğitimini Belçika Institut St. Augustin kolejinde tamamlamış olup,  halen özel bir şirkette muhasebe yöneticiliği yapmaktadır. Bir erkek evladı olup, kulüp aktivitelerimize kişisel katkı vermektedir.

Özgür İlir Mürtay

Yedek Üye

İbrahim Karataş

Yedek Üye

1968 Doğumlu İbrahim Karataş, Muğla Turgut Reis Lisesi’nde lise öğretimini tamamlamış sonrasında ise İstanbul Teknik Üniversitesi / Gemi İnşaatı bölümünden mezun olmuştur.  Gemi İnşaatı ve Makinaları Yüksek Mühendisi olan Karataş, 1996 yılında Karataş Yat Dizaynı kurduğundan bu yana yat dizaynı yapmaktadır. 15 ila 70 Metre arası pek çok yelkenli ve motoryat dizayn etmiştir. Karataş aynı zamanda, Dentur Yönetim Kurulu, Türk, İngiliz, ve Amerikan Gemi Mühendisleri Odası üyesidir.